Een op drie mbo-ers dit najaar werkloos
donderdag 30 juli 2009 - Arjan Sinkeldam

Een op drie mbo-ers dit najaar werkloos

Er dreigt een groot tekort aan stageplaatsen op het mbo. Volgens het Colo zullen er volgend schooljaar 150.000 stages verdwijnen. Niet alleen zijn er problemen met de stages voor mbo´ers, ook het aantal banen dat beschikbaar is voor schoolverlaters neemt drastisch af. Naar verwachting zal door de economische crisis, die nu toch echt doorzet, straks één op de drie schoolverlaters van het mbo werkloos zal zijn. Dit blijkt uit een onderzoek gehouden door het Researchcenter voor Onderwijs en Arbeidsmarkt (ROA).


Zeker een derde van de laagopgeleide schoolverlaters zal dus dit najaar als gevolg van de economische crisis werkloos zijn. Dit verwacht Christoph Meng van het ROA van de Universiteit van Maastricht. Onder laagopgeleide schoolverlaters verstaan we mbo´ers van niveau 1 en 2 met een onlangs behaalde mbo diploma

Schoolverlaters krijgen het zwaar
Het researchcenter publiceerde vorige week een onderzoek gehouden onder 9500 mbo´ers. De eerste klappen zijn voor de mensen met een mbo diploma niveau 1 of 2, ik verwacht dat daar de werkloosheid zal stijgen naar 30 a 35 procent. Duurt de crisis nog 3 tot vier jaar dan zullen ook niveau 3 en niveau 4 worden getroffen` Aldus Meng.

Het onderzoek laat verder zien dat in het afgelopen jaar 16% van de jongeren zonder startkwalificatie werkloos was. Ten opzichte van vorig jaar is dat een stijging van 6 procent. Onder de schoolverlaters van het Vmbo is dit gestegen van 6 naar 9 procent.
Een goed alternatief voor de schoolverlaters zonder werk is een vrijwillige meeloopstage. Het toont goede wil aan toekomstige werkgevers en geeft de student de ervaring waar veel werkgevers zo hard om vragen.
 
Bron: www.Trouw.nl

 © Stage Nieuws RedactieStageplaza.nl

 
donderdag 30 juli 2009 - Arjan Sinkeldam

Stuur naar... | Printen | Artikelen | Persberichten | Interviews | Columns | Cartoons |
Boeken

Voeg toe aan blog
Ekudos | Live | Google | Myspace | Live Spaces | del.icio.us |
Nu jij | StumbleUpon | Fark | / Facebook | / Twitter | / LinkedIn

Gerelateerde artikelen
08-12-2009Stagiair zoekt vroegtijdig een stage
21-10-2009Hevige concurrentie op stagemarkt
21-08-2009Wanhoop drijft starters tot stage lopen
21-08-2009Extreme terugloop van stages bij overheid
20-08-2009Student verdient gemiddeld €5250
29-07-2009Stage aanbiedingen beperkt door crisis
28-05-2009Stagiaires steeds verder onder druk
27-05-2009Amsterdam subsidieert: meer stages minder werkloosheid
12-05-2009Recessie schreeuwt om betere stagebegeleiding
06-05-2009Stage branche profiteert van crisis